Yamaç Paraşütü Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yamaç Paraşütü Hakkında Merak Ettikleriniz

Sık Sorulan Sorular

Yamaç Paraşütü Uçuşları hakkında sık sorulan sorular

Uçuş Süresi Ne Kadar ?

Hava şartlarının durumuna göre yaklaşık uçuş süresi 15 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Uçuş süresi boyunca hava şartlarını değerlendirip en fazla sürede havada kalmayı hedeflemekteyiz.

Fotoğraf ve Video Çekimi Yapılıyor mu?

Uçuş sırasınca GoPro Hero4 Black kamerası ile kaliteli fotoğraf ve video çekimi yapılmaktadır. Uçuş süresince çekimler olmaktadır. Uçuş süresine göre fotoğrafların sayısı değişmektedir.

Not: Yanınızda en az 8 Gb Flash disk getirmeniz gerekmektedir. Fotoğraf ve videoları tarafınıza teslim etmek için

Uçmak için bir deneyime ihtiyacımız oluyor mu?

İki kişilik uçuş yapmak için eğitim almanıza gerek yoktur. Uçuştan önce deneyimli pilotların sizlere vereceği brifing ile kalkışta ve inişte neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatacaktır. Kalkış sırasında birlikte hareket ederek bir kaç adımda gökyüzü ile buluşacaksınız. Tüm kontrol deneyimli pilotlarımız da olup sizler uçuşun keyfini çıkartacaksınız.

Uçuş sezonu ne kadar sürmektedir.

Uçuş sezonu hava şartlarının durumuna göre oluşmaktadır. Kışında uçuşlarımız devam etmektedir. Fakat kar yağışı,yağmur ve sert rüzgarların etkisi ile uçuşlar yapılamamaktadır. Uçuş planı yapmadan önce hava durumunu teyit etmenizde fayda bulunmaktadır.

Hangi günler uçuş olmaktadır.

Hava şartlarının olanaklarına göre hafta içi ve hafta sonları uçuşlarımız olmaktadır. Uçuşa gelmeden önce sitemizde bulunan telefonlar ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Yedek Paraşüt var mı?

Yedek paraşüt tüm yamaç paraşütü ile uçan herkeste bulunması gereken bir malzemedir. İki kişilik uçuşlarda limitler içerisinde yedek paraşüt vardır. Yedek paraşüt terazi dediğimiz ortak noktada hem pilot hem yolcunun bağlantısının yapıldığı yerde bağlı şekilde durmaktadır. Her hangi bir risk durumunda pilot kontrolünde atılmaktadır. Güvenli iniş sağlanmaktadır.

Uçuş bölgesine ulaşım nasıl olmaktadır.

Aracınız var ise sizi iniş alanına davet ediyoruz. İniş alanı ulaşım bilgisi web sayfamızın iletişim kısmında bulunmaktadır. Aracınız yok ise sizleri en yakın ulaşım noktasından alıp uçuş bölgesine çıkartıyoruz. Daha sonra uçuşumuzu yapıp sizleri tekrar en yakın ulaşım noktasına bırakıyoruz.

Uçmak için boy ve kilo sınırı var mıdır?

Bir kanadın taşıyabileceği ağırlık sınırlı olduğundan, pilotlarımız ve yolcularının ağırlığı, hava koşulları da göz önüne alınarak dikkatlice eşleştirilir. Maksimum ağırlık sınırı 110 kilogram olmakla birlikte, bu sınır yolcumuzun form düzeyine göre değişiklik arz edebilmektedir..

Uçmak için yaş sınırı var mıdır?

Her yaştan kişiler yamaç paraşütü tandem uçuşlarına katılabilir. Genel olarak 5 yaşından 90 yaşına kadar insanlar uçmaktadır.